Turystyka moją pasją

Blog o podróżowaniu i turystyce w amatorskim pojęciu tego słowa.

Wpis

środa, 16 stycznia 2013

Zakwaterowanie w Bułgarii

Największy wybór miejsc noclegowych jest nad Morzem Śródziemnym. Można tam znaleźć zarówno zwykłe prywatne pokoje, skromne dwugwiazdkowe hotele jak i luksusowe pięciogwiazdkowe.

Ilość gwiazdek nie odpowiada standardom przyjmowanym w Europie Zachodniej, ale jest wskazówką, która pozwoli się zorientować w wyposażeniu hotelu i oferowanych usługach. Od kilku lat jakość kwater stale się polepsza.

Kompleksy wypoczynkowe w Bułgarii 

Coraz częściej spotyka się nowocześnie urządzone pokoje i usługi na poziomie tak samo dobrym, jak w innych popu­larnych wśród urlopowiczów krajach. Taka sytuacja panuje przede wszystkim w miejscowościach wypoczynkowych nad Morzem Czar­nym, gdzie na wyposażenie kwater mają wpływ międzynarodowe biura podróży. W głębi kraju często trzeba się przygotować na skromniejsze warunki, choć i tam w ostatnich latach nieco się po­lepszyło. Pojawiło się wiele prywatnych przedsiębiorstw, oferujących co prawda niewiele pokoi, ale za to dobrze wyposażonych i z przy­jazną, niemal domową atmosferą. Ponadto można znaleźć prywatne pokoje i apartamenty do wynajęcia (kwartirij), które można zarezer­wować również w lokalnych biurach podróży i które mają bardzo korzystne ceny.

Kempingi o przyzwoitym standardzie można znaleźć właściwie tylko nad Morzem Czarnym, a także w górach Riła i w Pamporowie. Większość kempingów jest nieczynna od połowy września. Warunki sanitarne najczęściej nie odpowiadają europejskim standardom. Od czasu do czasu pojawiają się także obostrzenia dotyczące bezpie­czeństwa. Na wielu kempingach można wynająć niewielkie drewnia­ne domki z podstawowym wyposażeniem.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
tomaroc
Czas publikacji:
środa, 16 stycznia 2013 15:23

Polecane wpisy